Hyundai Kona - meniul cu mile/ora si ajustare faruri pentru condus pe partea stanga

Rares
Mesaje: 2
Membru din: 14 Mar 2022, 22:39

Hyundai Kona - meniul cu mile/ora si ajustare faruri pentru condus pe partea stanga

Mesaj de Rares »

Salutare,

Planuiesc sa iau o hyundai Kona din tara dar eu locuiesc in UK de ceva timp si ca atare vreau sa vad daca e posibil sa setezi pentru left hand drive / right hand drive, cum au destul de multe masini la ora actuala, dar si daca se pot schimba unitatile de masura pentru vitezometru si consum din kmph in mph si kWh echivalent mile vs km, chestie necesara pentru inregistrarea masinii acolo. Ca fapt divers, am ani buni de experienta de condus masini cu volanul pe stanga acolo prin prisma jobului, deci asta n-ar fi o problema.

PS: am deja o skoda citigo aici in tara de vreo 2 ani dar asta vreau sa le-o las alor mei ca e mai utila pentru ei si deja s-au obisnuit sa o foloseasca mai mult decat mine, iar eu am nevoie de ceva mai multa autonomie de zi cu zi. Inca n-am avut ocazia sa butonez o Kona cu volanul pe stanga, dar cea cu volanul pe dreapta m-a convins repede ca e ceea ce vreau.

Mersi anticipat!
Rares
Mesaje: 2
Membru din: 14 Mar 2022, 22:39

Re: Hyundai Kona - meniul cu mile/ora si ajustare faruri pentru condus pe partea stanga

Mesaj de Rares »

Niciun posesor de Kona care sa poata confirma asta? :(
Paul Vadeanu
Mesaje: 9
Membru din: 11 Iun 2021, 20:09

Re: Hyundai Kona - meniul cu mile/ora si ajustare faruri pentru condus pe partea stanga

Mesaj de Paul Vadeanu »

Unitățile de măsură pot fi schimbate cu ușurință, indiferent de poziția volanului.
Scrie răspuns