Incarcare cu prelungitor pe geam la bloc?

Dacă e despre mașini electrice dar incă n-are o categorie, poate merge aici. :)
Bogdan.M

Incarcare cu prelungitor pe geam la bloc?

Mesaj de Bogdan.M »

Salut!

Actualmente sunt posesor de Diesel si locuiesc in București, la bloc. De ceva timp ma tot uit cu jind la clipurile lui Darius Jula si imi doresc foarte mult sa imi cumpar o electrica. Din fericire partea financiara nu este o mare problema, dar ce ma pune pe gânduri si este frana principala este faptul ca nu voi putea sa o incarc acasa. Ma gandeam la varianta unui prelungitor de la etajul 5 unde locuiesc si pana jos, dar mi se pare o situație cam caraghioasă.
E cineva pe aici care intinde liana de la geamul blocului :) ?
Care este experiența?

Merci!
darius.jula
Site Admin

Re: Incarcare cu prelungitor pe geam la bloc?

Mesaj de darius.jula »

Bine ai venit pe forum. :)
Pasionat de IT, mașini, sustenabilitate și orice ține de o viață mai bună.
Posesor de Renault ZOE ZE50.
laurg

Mesaj de laurg »

Va arata suficient de rău firul atârnat de geam, astfel încât să existe comentatori. De ce nu încerci să vorbești cu administrația să te lase să tragi firul de la instalația comuna a blocului? Bineinteles cu contor.
DanMihalea

Mesaj de DanMihalea »

Bogdan.M scrie: 13 Feb 2022, 19:12 Salut!

Actualmente sunt posesor de Diesel si locuiesc in București, la bloc. De ceva timp ma tot uit cu jind la clipurile lui Darius Jula si imi doresc foarte mult sa imi cumpar o electrica. Din fericire partea financiara nu este o mare problema, dar ce ma pune pe gânduri si este frana principala este faptul ca nu voi putea sa o incarc acasa. Ma gandeam la varianta unui prelungitor de la etajul 5 unde locuiesc si pana jos, dar mi se pare o situație cam caraghioasă.
E cineva pe aici care intinde liana de la geamul blocului :) ?
Care este experiența?

Merci!
Daca ai un Kaufland prin zona, te pot ajuta cumparaturile de la ei, lunare, de 500 RON pentru cele 5 cupoane.
Pe de alta parte, consider ca, daca achizitia unei electrice nu iti pune problema din prisma banilor, cred ca nici incarcatul contra-cost nu va fi o problema atat de mare.
Scrie răspuns