După primele trei postări în showroom-ul nostru renovat, Smart-ul Klarei vine să se alinieze alături de alte modele electrice ale proprietarilor participanți la proiectul Electromobilitate.
Familia Bereczki din Timișoara a achiziționat Smart-ul în 2019, în varianta de echipare standard, plus Pachet Confort:
- Centura ajustabilă pe înălțime,
- Coloana direcție ajustabilă pe înălțime,
- Scaun șofer ajustabil pe înălțime,
- Oglinzi exterioare ajustabile electric și încălzite,
Klara a înlocuit un model mai vechi, diesel For Two, a cărui întreținere și reparații începuse să coste prea mult, cu Smart-ul For Four EQ și a depășit de curând 7.300 km fără probleme. Mașina a circulat în Timișoara și zona limitrofă, trecând cu bine peste două ierni și a făcut o revizie la reprezentanța din Arad (factura în galeria de imagini).
Prezentarea conține:
- două articole în care Klara descrie conviețuirea cu Smart For Four EQ
- costul energiei electrice (primul an)
- consumul mediu săptămânal inclusiv pierderile de încărcare acasă
- tabelul comparativ cu alternative la Smart Forfour
- galeria cu imagini
ARTICOLE
- După un an de utilizare, despre viața de zi cu zi cu Smart Forfour electric
- Electro-mărțișor cu Klara, Smart Forfour și Hyundai Kona
COSTUl ENERGIEI ELECTRiCE (primul an)

CONSUM MEDIU SĂPTĂMÂNAL
MODELE ALTERNATIVE

GALERIE DE IMAGINI








We are a team of electric car owners sharing our experiences with those who are interested. Starting in 2018, we collected information from 65 owners, documenting 1.9 million km, mostly in Romania and Europe, with some input from our colleagues in USA.